Няма да повярвате, но най-вероятно 99% от вашите проблеми са създадени от вас или по-скоро от вашия ум. Повечето от нещата, които се превръщат в източник на стрес за вас, всъщност са резултат от вашето мислене и в резултат на това вашите действия.
В действителност можете да предотвратите и разрешите проблемите си, но вместо това предпочитате да усложнявате и разваляте живота си.
Вижте колко присъщи са ви следните осем точки – те са виновниците за вашето вечно недоволство и разочарование.
Оставяте безпокойството да ви контролира
Постоянно се тревожите за неща, които често са маловажни. Безпокойството може да бъде полезно, ако ви подтиква към продуктивни действия, но е разрушително, ако го оставите да влезе в главата ви. Преди да започнете да се тревожите за нещо, задайте си три въпроса. Колко важно е това за вас? Има ли полза от това? Има ли нещо, което можете да направите, за да подобрите ситуацията сега? Ако и трите отговора са отрицателни, тогава е време да спрете да се измъчвате. Има толкова много място в главата ви, че е по-добре да го „населите“ с положителни, щастливи и градивни мисли. Тревогата носи само преждевременни бръчки и сива коса.
Много мислите
Прекалено анализирате всичко, редовно мислите, визуализирате и преживявате минали или бъдещи събития. Уви, всички тези прекомерни умствени усилия няма да ви помогнат да разрешите нито един от истинските си проблеми, но могат да превърнат всяко малко нещо в истинска трагедия и в крайна сметка да причинят сериозен стрес. Вместо това можете да поемете дълбоко въздух, да си кажете, че всичко е наред, след това да се съсредоточите върху настоящето и да успокоите ума си. И всичко веднага ще си дойде на мястото.
Постоянно изпитвате съжаление
Всички правим грешки и правим неща, с които не се гордеем. Случва се. Съжалението обаче не бива да заема всичките ви мисли и здраво да ви обвързва с миналото. Няма да доведе до нищо добро. Приемете себе си и провалите си, защото идеални хора просто не съществуват. Всякакви съжаления най-добре се превръщат в научен урок за това какво е най-добре да се избягва и какво може да се коригира.
Чувствате се виновни
Да поемеш отговорност за събитията, които ти се случват, и да се обвиняваш за случилото се са две напълно различни неща. Първият подход е активен и положителен, а вторият е пасивен и депресивен. Поемането на отговорност ви принуждава да предприемете реални действия и да продължите напред, а да се обвинявате за проблемите изобщо не е градивно.
Вие сте затънали в негативно мислене
Когато нещо ви се случи, то е неутрално. Може да е както добро, така и лошо – всичко зависи от това как го виждате. Когато се фокусирате върху негативната страна, животът ви ще изглежда мрачен и скучен. Ще се държите негативно спрямо другите хора, което от своя страна ще рефлектира върху вас. И ако спрете да се оплаквате и започнете да се отнасяте към другите мило, ще се почувствате по-добре, ще почувствате прилив на енергия и ще привлечете повече доброта и просперитет в живота си.
Сравнявате се с другите
Всички го правим. Гледаме хората и след това гледаме себе си и сравняваме това, което имаме с това, което имат другите. В този смисъл враг No1 са социалните мрежи с тяхната виртуална реалност, която не винаги отговаря на реалността. Понякога те ни карат да се чувстваме по-зле, понякога по-добре, но едно е сигурно: виртуалният свят никога не ни прави щастливи. Все нещо ни липсва. И това е проблемът. Това състояние на нещата няма да ви помогне да се подобрите, а само ще ви създаде ненужна несигурност и ниско самочувствие. Просто се съсредоточете върху себе си, признайте постиженията си и продължете живота си със собственото си темпо.
Обграждате се с токсични хора
Това са хората, които винаги ви оказват натиск, използват ви, изискват нещо от вас и дори ви омаловажават по всякакъв начин. Продължавате да имате връзка с тях по куп фалшиви причини, пренебрегвайки най-важния факт, че тези хора ви правят нещастни. Дайте приоритет на себе си и помислете за вашето спокойствие и баланс.
Пренебрегвате себе си
Това означава да не обръщате внимание на тялото, здравето и емоционалното си състояние. Обърнете внимание на това какво ядете, какъв начин на живот водите и как реагирате на случващото се около вас. Постепенното натрупване на такива негативни чувства и емоции ще доведе до умора, липса на енергия и в последствие истинска продължителна депресия. В това състояние не сте в състояние да работите добре, да се развивате и да постигате личните си цели, което от своя страна ви кара да се чувствате като неудачник, който няма мотивация или желание да продължи напред.
- JYSK България представи новата си колекция градински мебели и плановете си до края на 2024 г.
- Какъв цвят да изберем за стените на дома
- „МИС ИЗКУСТВЕН ИНТЕЛЕКТ“
- Маргарет Тачър – Желязната Лейди
- HIWOMAN с приз на церемонията “Дизайнер на годината” 2024
- Как ни въздействат цветовете
- Развитие на бебето: от раждането до първите стъпки
- Коледни празници още по-сладки с ANNA’S CHOCOLATES
- Семейният живот превърна Камерън Диас от холивудска дива в типична домакиня
- Матю Пери търсеше любовта до последния си дъх – отиде на среща ден преди смъртта си
- Специалната тренировка на Мадона, която й позволява да остане слаба на 65 години
- Кобидо масаж – пътят към красотата и дълголетието
- Как се прави лимфодренажен масаж?
- 6 често срещани грешки, които вредят на здравето и красотата на лицето
- 9-те неща, които всяка бизнес дама трябва да има в гардероба си
- Женското приятелство – проклятие или благословия
- Двама вкъщи: Да го вземем или не?..
- Кронпринцеса Марта на Норвегия
- Принц Хари и Меган Маркъл останаха без дом във Великобритания след решението на Чарлз III.
- Вече не е модерно: 5 антитенденции в грима